Jaki wybrać stół do małej kuchni?

Kupiłeś właśnie mieszkanie i zajmujesz się aranżacją swojego wnętrza. Twoja kuchnia jest mała i chciałbyś zagospodarować jak najmniej miejsca na stół? Świetnie się składa, ponieważ mały stół to praktyczne rozwiązanie, a przede wszystkim wygodnie. Jaki stół do kuchni wybrać? Dowiesz się tego w dzisiejszym wpisie.

Czym się kierować przy wyborze stołu do kuchni?

Wybierając stół do kuchni, powinniśmy uwzględnić 3 aspekty: system rozkładania, kształt blatu, wielkość i możliwość regulacji. W bloku w małym mieszkaniu ważne jest dla nas, aby maksymalnie wykorzystać małą przestrzeń mieszkania. Biorąc pod uwagę aktualne trendy, okrągły stół powinien być rozwiązaniem idealnym. Jednak przysuwając go do rogu ściany, może wyglądać dziwnie i nie być wystarczająco stabilny. Uniwersalnym rozwiązaniem jest wybieranie stolika z blatem w kształcie kwadratu. Wielkość stołu nie powinna też utrudniać wykonywania codziennych obowiązków w kuchni. Warto pamiętać, że stół powinien być stabilny.

Stół rozkładany

Czy możliwe jest wybranie dużego stołu do kuchni, który będzie jednocześnie mały? Takie rozwiązanie oferują producenci mebli kuchennych. Rozkładany lub rozsuwany stół będzie idealnym rozwiązaniem, gdy będziesz chciał zjeść śniadanie w kameralnym gronie, a czasami w większym. Złożony mebel zajmuje dokładnie tyle samo miejsca, co mały stolik. To nowoczesne rozwiązanie rozwiąże problem wyboru małego lub dużego stołu do kuchni. Nawet jeśli jesteś zabiegany, a nie używasz stołu na co dzień, to możesz go bezpiecznie złożyć i postawić w kącie kuchni. Dzięki jego mobilności jest wyciągany wtedy, kiedy jest potrzebny. Z pewnością przyda się, kiedy wpadną do Ciebie goście lub odwiedzi Cię rodzina z dziećmi.

Mały stół z krzesłami

Jeśli jesteś stałym bywalcem jedzenia i picia kawy w kuchni, to ta opcja przypadnie Ci go gustu. Rozwiązanie postawienia małego stołu z dwa krzesłami będzie odpowiednie, gdy mieszkacie we dwójkę. Stół można umieścić w rogu, na środku kuchni lub na granicy kuchni z salonem. Można też podsunąć go do okna, aby przy śniadaniu widoki były dużo przyjemniejsze. Zamiast wysokich krzeseł możesz wybrać niskie krzesła lub taborety. Świetnym pomysłem też będą składane krzesła. Stolik zajmuje mało miejsca, więc na pewno nie będzie przeszkadzał nawet w małej kuchni. Czy nie wygodnie będzie pić kawę przy takim stoliku? Na pewno docenisz tę wizję, kiedy przyjrzysz się jej z bliska.

Stolik ścienny

Z tej opcji będą zadowolone osoby, które mieszkają w pojedynkę w kawalerce. Stolik przyścienny sprawdzi się także w bardzo wąskiej kuchni. Stolik ścienny sprawdzi się dla osób, które nie spędzają w kuchni zbyt wiele czasu. Przestrzeń robocza stolika jest naprawdę mała, a stabilność stolika czasami jest wątpliwa. Jego montaż może sprawić niemałe problemy i na pewno nie odnajdą się w tym rozwiązaniu osoby, które wręcz uwielbiają spędzać czas w kuchni.

Nowoczesny stolik barowy

Masz połączoną kuchnię z salonem? W takim przypadku sprawdzi się stolik barowy. Coraz częściej takie rozwiązanie można odnaleźć w stylu nowoczesnym. Blat jest naprawdę szeroki, więc pomieści wszystkie niezbędne naczynia, które będą potrzebne do zrobienia śniadania. Takie rozwiązanie na pewno sprawdzi się w małej kuchni. Ponadto, można jednocześnie szykować przekąski w kuchni i rozmawiać z gośćmi w salonie. Takie ekstrawaganckie wnętrze sprawi, że poczujemy się naprawdę dobrze. Do stolika barowego idealnie się nadadzą krzesła obrotowe, które można postawić od strony salonu. Na pewno widziałeś taką aranżację, chociażby w amerykańskich filmach, gdzie takie ułożenie mebli jest na porządku dziennym nie tylko kawalerek, ale także domów jednorodzinnych.

Stół do kuchni występuje w wielu wariantach i po przejrzeniu ofert można znaleźć coś dla siebie. Wystarczy tylko pamiętać o zasadzie, że ten mebel nam powinien ułatwić wykonywanie codziennych obowiązków czy po prostu się zrelaksować, przy kubku dobrej kawy.