5 pomysłów na sofę. Jeden mebel, wiele rozwiązań.

Często zdarza się, że chce się zmienić wystrój wnętrza. Niestety pragnienie zmiany rzadko jest zgodne z naszym budżetem. Rozwiązanie jest wtedy bardzo proste: często wystarczy zmienić miejsce ustawienia mebli. Aby to zrobić, musisz skupić się na najbardziej imponujących pokojach w Twoim domu, a zwłaszcza na sofie. Możliwości są prawie nieskończone i pozwolą Ci zobaczyć Twoją dekorację w inny sposób. Oto kilka pomysłów dla Ciebie.

Używanie sofy jako separatki.

Kiedy masz duży salon, czasami trudno jest wyznaczyć różne przestrzenie. Podobnie jak w przypadku szafki lub regału, użyj sofy, aby oddzielić część jadalną od części mieszkalnej.
W ten sposób sofa odwraca się tyłem do części jadalnej, wizualnie tworząc granicę pomiędzy dwoma zastosowaniami tego dużego salonu. Możesz umieścić go centralnie w pokoju lub prostopadle do ściany, na której zamierzasz zainstalować swoją jadalnię.

Umieszczenie sofy przed oknem

Odruchowo nigdy nie stawia się sofy przed oknem, aby nie utrudniać jej otwarcia w razie potrzeby. Zapominasz wtedy, że nie musi być koniecznie przymocowana do ściany. Umieszczając swoją sofę na środku okna, pomiędzy zasłonami, tworzysz piękną, kokonową przestrzeń.
Ten rodzaj aranżacji jest jeszcze bardziej praktyczny, jeśli umieścisz go z małą sofą, a nie z dużą sofą jak narożnik. Dostęp do okna powinien pozostać łatwy, jeśli chcesz zamknąć okiennice, otworzyć okna lub umyć okna bez konieczności przesuwania całego salonu.

Sofa jako narożnik.

Nie potrzebujesz kanapy narożnikowej, żeby skorzystać z narożnika pokoju. Umieszczony w rogu, oferuje lepszy widok na resztę pomieszczenia i może czasami zaoszczędzić miejsce.
Nie wahaj się dorzucić wiele poduszek na sofę. Można również zainstalować małą lampę, np. łukową lampę podłogową lub elektryczny wianek, aby mieć wieczorem kokonowe światło, gdy reszta pokoju jest wyłączona. Dodaj kilka warkoczy dostępnych dla całej rodziny, aby rozgrzać się wieczorem, ciesząc się kokonową chwilą na przykład przed telewizorem.

Sofa przed kominkiem.

Jeśli w Twoim salonie znajduje się kominek, którego nie używasz lub nie możesz używać, jego rama jest nadal pięknym elementem dekoracyjnym, który będzie najskuteczniejszy, jeśli jest za lub przed Twoją sofą.
Będziesz mógł cieszyć się ciepłem kominka i widowiskiem tańczących płomieni. Jeśli kominek jest czysto dekoracyjny i pozwala na to jego płaszcz, można w nim zainstalować ekran telewizora. Aby ukryć kominek, który często jest zamknięty, przenieś ładny kredens lub wiele roślin dla uzyskania modnego efektu miejskiej dżungli.

Oprawianie twojej sofy.

To jedno z najprostszych rozwiązań. Jeśli jedna z twoich ścian jest pokryta ładną dekoracyjną tapetą, umieszczenie na niej twojej kanapy ładnie ją obramowuje i naprawdę wyznacza obszar siedzący w twoim salonie.
Pomyśl również o makramie lub dużych zasłonach, które znajdują się również na nagłówkach do obramowania sofy. Element wizualny przyciągnie do niej oko.