Jak zorganizować remont domu?

Sądząc po popularnych programach telewizyjnych, remont domu zajmuje około 24 minut. Wszyscy wiedzą, że to nieprawda, ale ten styl szybkiej przebudowy, któremu przewodniczą eleganccy gospodarze, usuwa podstawowe przekonanie, że renowacja domu jest złożona i trudna.

Ważne jest, aby zrozumieć, w co się pakujesz, wybierając remont całego domu. Spojrzenie na elementy gruntownego remontu domu da ci wyobrażenie o tym, co się z nim wiąże i pomoże skutecznie zaplanować projekty i aranżacje.

Zacznij od projektowania i planowania.

Szkic na serwetce koktajlowej, pełne plany architektoniczne lub po prostu zestaw przemyśleń na temat tego, jak powinna przebiegać przebudowa, to dobry początek. Tańsze i mniej frustrujące jest poprawianie błędów, zanim przebudowa przybierze fizyczną formę. Jednym z pierwszych rozważań jest upewnienie się, że masz fundusze na remont.

Sporządź prostą listę „tak/nie” projektów „zrób to sam” i projektów, które chcesz, aby zrobili profesjonaliści. Poszukaj wykonawców i podwykonawców do tych prac, których sam nie chcesz wykonywać.

Ubiegaj się o pozwolenia na prace, które chcesz wykonywać samodzielnie (jeśli to konieczne). Jeśli zatrudniasz wykonawcę, prawdopodobnie zajmie się on zezwoleniami za Ciebie.

Rozważ większe projekty.

Największe projekty, które możesz podjąć, obejmują wymianę lub naprawę dachu, naprawę fundamentów, radzenie sobie z infiltracją wody oraz instalację lub naprawę okien i bocznicy. Duże projekty muszą być wykonane w pierwszej kolejności, ponieważ mają one wpływ na kolejne projekty.

Chroń swoje przyszłe prace remontowe, upewniając się, że dom się na ciebie nie zawali. Oznacza to zajęcie się fundamentem i wszelkimi problemami strukturalnymi. Zabezpiecz fundament i wykonaj główne naprawy fundamentów w obszarach, takich jak osłabione ściany, belki stropowe i belki nośne.

Następnie spójrz na utrzymywanie go w suchości, co obejmuje dach, siding i okna. Napraw lub wymień dach. Wymień poważnie uszkodzone okna, które mogą zagrażać przyszłym pracom remontowym. Jeśli nie jest poważnie uszkodzony, naprawę lub wymianę okna zostaw na później.

To samo dotyczy bocznicy. Jeśli bocznica jest na tyle uszkodzona, że umożliwia przenikanie wody, napraw lub wymień bocznicę. Jeśli nie jest poważnie uszkodzony, zostaw to na później.

Plan rozbiórki.

Zburzysz i zutylizujesz części domu, które zostaną zastąpione późniejszymi projektami. To ogromne przedsięwzięcie, które wielu właścicieli domów przeocza, dopóki projekt się nie rozpocznie, a potem zaczynają starać się nadrobić stracony czas.

Będziesz musiał wynająć duży kontener na odpady. Ostrożnie wyburz wszystkie lub niektóre obszary domu, które będą remontowane. Wyburz jak najwięcej, jeśli nie będziesz mieszkał w domu.

Pomyśl o stolarce konstrukcyjnej.

Stolarstwo wspierające inne prace jest znane jako stolarstwo konstrukcyjne. Może to obejmować przesuwanie ścian, budowanie nowych ścian, dodawanie belek w celu utrzymania większego ciężaru na górze, przebijanie nowych drzwi (lub usuwanie istniejących drzwi), dodawanie ram do nowych okien konstrukcyjnych lub znaczne powiększanie otworów okiennych.

Wiele z tych projektów może wykonać przedsiębiorczy majsterkowicz, ale niektóre projekty, takie jak powiększanie otworów okiennych, mogą wymagać specjalistycznej wiedzy wykonawcy.