Dlaczego lepiej wyremontować kuchnię i łazienkę w tym samym czasie?

Renowacja dowolnego miejsca w domu może wydawać się zniechęcająca. Próba zajęcia się dwoma obszarami jednocześnie może wydawać się szaleństwem! Chociaż istnieją wyzwania, korzyści płynące z renowacji dwóch obszarów jednocześnie są warte dodatkowego wysiłku. Nie tylko zaoszczędzisz czas, ale także zmniejszysz całkowity koszt, łącząc projekty. Poniżej znajdziesz wszystkie powody, dla których warto przeprowadzić jednoczesną renowację łazienki i kuchni.

Zmniejsz koszty o połowę.

Remonty są na ogół kosztowne, a po podzieleniu projektów koszty materiałów mogą wzrosnąć. Wielu wykonawców będzie również pobierać wyższe opłaty za mniejsze zlecenia niż za większe lub bardziej złożone projekty. Praca w dwóch lub trzech obszarach w domu jednocześnie obniży koszty materiałów i robocizny w trakcie projektu. Kiedy połączysz podobne obszary, takie jak kuchnia i łazienka, możesz zaoszczędzić armaturę, meble, płytki i blaty, używając tych samych materiałów, a podłoga, czy też ściana może być np. wykonana z tych samych płytek.

Skróć czas o połowę.

Kuchnia i łazienka to dwa najczęściej używane obszary w domu. Te podstawowe obszary dodają wartości Twojemu życiu, a po renowacji zwiększą wartość Twojej nieruchomości. Aktualizacja obu w tym samym czasie jest skomplikowana, ale jeśli planujesz wykonać obie w końcu, ukończenie pracy w tym samym czasie jest opłacalne.

Upewnij się, że wybrałeś wykonawcę, który jest w stanie pracować w obu obszarach jednocześnie. Jeśli nie możesz znaleźć przynajmniej dwóch chętnych wykonawców do pracy w każdym obszarze jednocześnie. Współpraca z jedną firmą, która poradzi sobie z obydwoma zadaniami, obniży koszty ogólne i pozwoli zaoszczędzić czas.

Na przykład szafki w kuchni i łazience można zbudować i zainstalować od razu. To samo dotyczy prac malarskich, glazurniczych i hydraulicznych. Usprawnienie Twojej pracy zapobiega opóźnieniom, bólom głowy i kosztom materiałowym.

Postaw na prostotę.

Im więcej złożoności dodasz do projektu, tym trudniej będzie go ukończyć i tym dłużej to zajmie. Podwójna renowacja jest już wyzwaniem, więc dlaczego nie ułatwić sobie sprawy, utrzymując proste projekty i ograniczając wymagania do minimum.

Spójne projekty kuchni i łazienek.

Chociaż możesz jednocześnie modernizować swoją łazienkę i kuchnię, ważne jest, aby nadać im niepowtarzalny, ale spójny projekt. Wybieranie elementów, które można dzielić między obydwoma pokojami, sprawi, że będą one spójne, a jednocześnie będą w unikalny sposób rozmieszczać elementy, aby każdy pokój miał swój własny styl. Jednym ze sposobów na upewnienie się, że projekty są na dobrej drodze, jest stworzenie moodboardu z pomocą projektanta wnętrz przed rozpoczęciem projektu.

Synergia z dwoma projektami remontowymi.

Koszt robocizny jest jednym z największych, jeśli chodzi o remont domu. Łączenie projektów pomaga obniżyć koszty, ponieważ wykonawca ma mniej czasu na zainwestowanie w projekt. Pomyśl o fazie rozbiórki, ukończenie obu pomieszczeń jednocześnie oznacza, że wystarczy wynająć śmietnik tylko raz. To samo dotyczy każdego etapu procesu. Zamiast zatrudniać hydraulika do dwóch lub trzech osobnych okazji na pokój, połączenie projektu oznacza, że możesz wykonać każdy krok od razu.