Rolety z nadrukiem

Same okna, bez żadnych dodatkowych przystrojeń z reguły nie prezentują się najkorzystniej. Poza tym wielu ludzi nie chce zostawiać ich niezasłoniętych, gdyż ceni sobie prywatność i intymność. Dlatego też na rynku dostępnych jest co najmniej kilka różnych sposobów i metod na zasłonięcie okna. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, ale ostateczna decyzja o wyborze należeć będzie oczywiście do klientów.

A ci chętnie wybierają cieszące się coraz większą popularnością rolety. Zasada ich działania jest bardzo prosta, na górze okna montowana jest specjalna rolka, na której nawinięta jest tkanina. Opuszczając ją i podnosząc reguluje się stopień zasłonienia okna, przy całkowicie opuszczonej rolecie okno jest praktycznie całe zasłonięte. Wybierając roletę warto przyjrzeć się dokładnie samemu mechanizmowi, powinien on być solidnie wykonany i pracować sprawnie, bez zacięć. Jeśli coś nie będzie działać tak jak powinno, to raczej lepiej poszukać innej firmy, bo przecież rolety nie kupuje się na rok czy dwa.

Mechanizm jest ważny, ale dla większości osób najważniejszy będzie wybór odpowiedniego materiału. Oferta w tym przypadku jest bardzo duża i cały czas się poszerza o nowe możliwości. Jeszcze do niedawna do dyspozycji klientów była określona grupa tkanin o różnej grubości i przepuszczalności światła. Każda z tych tkanin była dostępna w określonej, skończonej liczbie kolorów, firmy co najwyżej wzbogacały swoją ofertę o jakieś ciekawe motywy. Jednak upowszechnienie technik nadruku na materiałach zmieniło dużo. Obecnie, zamawiając komplet rolet nie jest się już skazanym na kilkanaście kolorów, gdyż wiele firm umożliwia wykonanie dowolnej fotografii na wybranej przez siebie rolecie. Takie rolety z nadrukiem nie kosztują wiele więcej, niż tradycyjne, a ich możliwości są przeogromne. Klient może przysłać swoje zdjęcie, przedstawiające rodzinę albo ulubionego zwierzaka, ale może też wybierać spośród kilku milionów dostępnych w bazie zdjęć.