10 wskazówek, jak pięknie, ale ekonomicznie wyremontować mieszkanie

Remontujesz, ponieważ chcesz, aby Twój dom wyglądał piękniej i był wygodniejszy. Rozważ swój plan remontu domu jako biznes plan lub jako specjalny projekt, który zaczynasz od zera.

Kluczem do taniego, ale pięknego remontu domu jest przede wszystkim efektywne zaplanowanie całego procesu. Poniższe sekcje pokażą, w jaki sposób można podzielić całe plany renowacji na plany podrzędne, zgodnie z posiadaną przestrzenią i skutecznie wyremontować dom. Poniżej znajdziesz 10 porad przydatnych podczas remontu mieszkania.

Dziel i rządź

Jak wspomniano wcześniej, skuteczne planowanie jest kluczem do skutecznej renowacji. Jeśli sam się odnawiasz, musisz skupić się zarówno na większym obrazie, jak i na mniejszych częściach. Być może słyszałeś zdanie „całość jest większa niż suma jej części”, możesz zastosować tę samą strategię do swojego projektu renowacji domu i opracować plan renowacji dla każdego obszaru w domu. Jeśli zatrudnisz architekta do remontu, oceni on Twoje wymagania, a następnie odpowiednio wyremontuje. W tym przypadku, ponieważ jesteś odpowiedzialny, przeprowadzisz burzę mózgów o swoich wymaganiach, napiszesz swój końcowy cel dla każdego miejsca w domu i zdecydujesz o ogólnym celu, a następnie przejdziesz do:

Asygnowanie

Ponieważ chcesz wyremontować swój dom ekonomicznie, ważne jest, abyś określił całkowite wymagania/limit wydatków. Ważne jest, aby podczas budżetowania pamiętać, że nie można przeszacowywać swojego budżetu, nie doceniać budżetu, a następnie przejść do szukania rzeczy, których potrzebujesz.

Badania

Będziesz zaskoczony liczbą dostępnych opcji po rozpoczęciu badań. Przepiękną lampę, którą polubiłeś w ekskluzywnym sklepie, możesz kupić w niższej cenie również w innych miejscach. Tak więc, kiedy odnawiasz swój dom z ograniczonym budżetem, pamiętaj, że jeśli szukasz mebli, które Ci się podobają, farby, którą chcesz, lub dekoracji, które chciałbyś w swoim domu, prawdopodobnie znajdziesz większość materiałów w przystępnej cenie. Skorzystaj z zakupów online, sklepów z używanymi rzeczami oraz sklepów z używanymi meblami i zobacz, jak daleko zajdziesz.

Farba wpływa na oświetlenie

Jak wspomniano wcześniej, malowanie wpływa na oświetlenie, a przy renowacji domu możesz zdecydować się na nową farbę. W takim przypadku, jeśli masz już ograniczony budżet, kupowanie różnych kolorowych palet może wydawać się sprzeczne z intuicją. Jeśli masz napięty budżet, wybierz czarno-białą paletę, która nada Twojemu domowi nowoczesny, wyrafinowany wygląd i będziesz mieć gwarancję, że nigdy nie pomylisz się z bielą lub czernią.

Małe pokoje nie muszą wyglądać na małe

Jeśli remontujesz, aby mały dom wyglądał na większy, niż niedrogim i pięknym sposobem na osiągnięcie tego celu jest użycie luster. Jest to niedroga technika, ale używa jej jeden z najsłynniejszych architektów swoich czasów, Sir John Soane, który używał luster w sali śniadaniowej swojego londyńskiego domu.

Kuchnie i magazyny

Jeśli dekorujesz/remontujesz swój dom, prawdopodobnie próbujesz również uporządkować i zmaksymalizować przechowywanie. Maksymalne wykorzystanie kuchni może pomóc zminimalizować problemy z przechowywaniem. Aby to zrobić przy niskim budżecie, możesz albo zrobić szafki kuchenne zrób to sam lub pojemniki z materiałów pochodzących z recyklingu w swoim domu, albo skorzystać ze sklepów z używanymi rzeczami w Twojej okolicy.

Światło przechodzi przez okna

Połowa doświadczenia życia w pomieszczeniach to oglądanie świata na zewnątrz. Dlatego podczas przebudowy domu zainstaluj duże okna. Jednak możesz nie mieć budżetu na zmianę okien, w takim przypadku pobaw się farbą i pomaluj okna o cień jaśniej niż reszta pokoju, aby zmaksymalizować światło wpadające przez okna.

Renowacja łazienki

Byłbyś zaskoczony liczbą niedrogich, ale wysokiej jakości produktów, które możesz kupić, aby odnowić swoją łazienkę. Jeśli chcesz zainstalować nową armaturę toaletową, możesz sprawdzić naszą toaletę Toto, a jeśli nie planujesz instalować żadnych nowych elementów, możesz naprawić istniejącą toaletę, zmieniając farbę, zmieniając farby w szafkach i ustalając ciśnienie prysznica itp.

Renowacja podłogi

Jeśli masz ograniczony budżet, renowacja podłogi może wydawać się kosztowna, a jeśli nie możesz znaleźć instalacji podłogowej w ramach swojego budżetu, powinieneś zainwestować w renowację wszystkiego innego zgodnie z projektem podłogi.