Jak naprawić uszkodzony narożnik ściany?

W domu zdarzają się sytuacje losowe, kiedy to narożnik ściany może zostać uszkodzony i trzeba będzie go zrobić na nowo. Uszkodzenie narożnika ściany należy do jednych z najczęstych uszkodzeń ścian. Naprawienie go nie zajmie dużo czasu przy odpowiednim przygotowaniu do jego naprawy. Niniejszy poradnik przeprowadzi nas przez proces całego naprawy rogu ściany.

Co będzie potrzebne do naprawienia ściany?

Niektórym ludziom ten temat spędza sen z powiek i często zastawiają się jak zrobić narożniki ścian, który został całkowicie uszkodzony? Niezbędne będą tutaj takie materiały i narzędzia jak miękki pędzel, buteleczka z atomizerem, kielnia murarska, preparat do gruntowania, kielnia do gładzi zaprawa gipsowa, odkurzacz i papier ścierny. Najlepiej przygotować sobie wszystkie materiały od razu, aby sprawniej przeprowadzić ten proces. Dla przykładu, przygotuj od razu zaprawę gipsową, a w międzyczasie będziesz się pozbywał pyłu ze ściany. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu ten proces nie zajmie dużo czasu, a i róg ściany szybko zostanie naprawiony. Nie da się ukryć, że przystępując do naprawy tej części ściany powinniśmy się przygotować merytorycznie pod względem techniki naprawy ściany i wiedzy na temat użytych narzędzi. Przede wszystkim powinniśmy się zapoznać jak używać poszczególnych narzędzi.

Jak przeprowadzić naprawdę narożnika ścian?

Pierwszym krokiem jest oczyszczenie krawędzi ściany z resztek pyłu. W międzyczasie dobrze jest przygotować zaprawę giposową. Podłoże może się też kruszyć, dlatego w tym celu powinniśmy użyć preparatu do gruntowania. Z jednej strony krawędzi ściany przykładamy kielnię do gładzi i wypełniamy braki w ścianie zaprawą gipsową. Szczegóły dopracowujemy za pomocą kielni murarskiej. Po stwardnieniu masy gipsowej musimy wyrównać powierzchnię robiąc to za pomocą obu kielni. Po zeschnięciu szlifujemy ją nieco papierem ściernym. Po przeprowadzonym zabiegu należy posprzątać odkurzaczem resztki pyłu, który powtał poprzez ścieranie materiału. Przed zamalowaniem tego kawałka narożnika można jeszcze dodać jedną warstwę tynku dla lepszego efektu. Takim sposobem narożnik ściany został szybko naprawiony.

Naprawianie narożnika wymaga pewnej prezycji, ale z tym poradzi sobie nawet laik w temacie remontowym. Często zdarzają się różne losowe sytuacje, kiedy to narożnik ściany zostanie uszkodzony. Dzieje się tak, kiedy mamy w domu dzieci, które uszkodza go przypadkiem. Inną sytuacją jest przemeblowanie mieszkania, kiedy to przenosząc kanapę niechcący zachaczymy o ten róg ściany. Ważne, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach narożnik ściany da się naprawić bez większych problemów.